دوره تربیت مدرس (TTC)

TTC چیست؟

واژه ی TTC مخفف کلمات Teacher Training Course می باشد. در سیستم آموزشی مدرن و حرفه ای، این دوره برای افرادی طراحی شده است که علاقه مند به تدریس حرفه ای و اصولی می باشند.

 

در دوره ی TTC چه مباحثی آموزش داده می شود؟

TTC دوره ایست که بر اساس سر فصل های آموزشی موسسات مختلف، به عناوین مختلف آموزشی برگزار می گردد ولی برای این دوره، عموما یک قالب تعریف شده مشترک وجود دارد که همه موسسات آموزشی معتبر می بایست از آن تبعیت کنند.

 

نحوه تدریس یا methodology:

از ابتدای قرن بیست، روشها و آداب جدیدی برای آموزش به صورت آکادمیک و هدفمند طراحی شده است که هدف اصلی تمامی آنها، ارتقا تواناییهای مدریسن و همسان سازی روشهای آموزشی است. تمامی متد های آموزشی، هدفی خواص را دنبال کرده اند و گاها متدهای آموزشی جدیدی که توسط اساتید زبان شناس بوجود می آمدند با هدف تکمیل متد آموزشی قبل از آن بوده است. متد های آموزشی ذیل٬ از جمله ی معتبرترین روشهای موجود در امر آموزش می باشند:

 1. Grammar–translation
 2. Communicative Direct
 3. Audio-lingual method
 4. TPR

 

مدیریت کلاس:

یکی ازمهمترین موارد که نباید هیچگاه فراموش شود مدیریت کلاس می باشد. مدیریت کلاس صرفا به منزله کنترل و مدیریت افراد حاضر در کلاس نمی باشد بلکه مدیریت کلاس به مدیریت چیدمان کلاس٬ نور کلاس٬ فضای کلاس٬ تخته ی نگارش(Whiteboard یا Blackboard) و موارد دیگر می باشد. از آنجایی که مدیریت کلاس اولین مرحله در امر تدریس میباشد، در کلاس ها و دوره های TTC ، مشتاقان امر تدریس، قبل از پرداختن به روش تدریس، مدیریت کلاس را می آموزند. بدین صورت، گام اولیه در امر تدریس محیا می شود.

 

استفاده از وسایل و ابزار کمک آموزشی:

متاسفانه، بسیاری از افراد، استفاده از ابزارهای آموزشی را کم اهمیت می انگارند یا در مواردی از استفاده از آنها چشم پوشی می کنند. مدرسین بی شماری هستند که تخته وایت برد بسیار نامرتب و نازیبایی دارند و نمی دانند که چطور محتوای آموزشی را روی تخته(Whiteboard یا Blackboard) به درستی بچینند که بازنویسی آنها برای مخاطب آنها لذت بخش باشد و یا نمی دانند چطور از ویدیو و عکس برای آموزش کمک بگیرند و صرفا ترجیح می دهند فقط آن ویدیو و عکس را نشان دهند و استفاده خاصی از آن نمی برند. در حالی که استفاده از ویدیو روش های خاصی دارد. در این دوره، مدرسان نحوه استفاده صحیح از وسایل کمک آموزشی را می آموزند.

 

جذابیت کلاس:

جذابیت در کلاس از دو جنبه قابل تحلیل است:

 1. استفاده از روشهای آموزشی ترکیبی و هدفمند
 2. خلاقیت آموزشی. پس برای اینکه متقاضیان امر تدریس بتوانند کلاس جذابی داشته باشند، روشهای خلاقانه تجربی معرفی میشوند.

 

مطالب آموزشی ما:

دوره ی فوق، به صورت کاملا تخصصی به علاقه مندان امر تدریس می آموزد که چگونه یک معلم موفق باشند و چگونه میتوانند زبان آموزان خود را به انتهای راه برسانند. در این دوره که 20 ساعت به طول میانجامد باهزینه 199.000 تومان برگزار می گردد. کتاب مورد نظر در این دوره Principles of English Language Teaching میباشد.

تماس با ما

 • آدرس: اصفهان، توحید میانی، کوچه 14، ساختمان فکرجوان
 • شماره تماس: 09137265671 - 03136240385
 • ایمیل: info@fekrejavan.com
 • تلگرام: Fekrejavan@
 • اینستاگرام: ّFekrejavan.ins@

نظرات کاربران

بالا