دوره تخصصی و پروژه محور برنامه نویسی ویندوز

c#-sql

برنامه نویسی چیست؟

اساسا کاربران برای منتقل کردن دستورات و مفاهیم خود به کامپیوتر از برنامه نویسی به زبان های مختلف استفاده می کنند.هرکدام از این دستورات به روش هایی به کامپیوتر منتقل شده و کامپیوتر از آن ها استفاده می کند. زبان های برنامه نویسی مختلفی از قبیل C ، پایتون ، PHP ، جاوا و… وجود دارند که بسته به محدوده ی فعالیتشان محدودیت ها و مزیت هایی دارند.

زبان های برنامه نویسی ویندوز:

زبان برنامه نویسی C:

در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی ، زبان C ، توسط دنیس ریچی و به عنوان زبان برنامه نویسی سیستم ها طراحی شد. زبان C تا سال ۱۹۷۸ منحصر به استفاده در لابراتوار کمپانی BELL بود تا این که توسط دو تن بنام های ریچی و کرنیه نسخه نهایی این زبان منتشر شد. به سرعت کامپایلر ها و مفسر های متعددی از C توسعه یافت اما برای جلو گیری از ناسازگاری های ایجاد شده و نیز حفظ قابلیت حمل زبان، تعاریف متحد الشکلی توسط استاندارد (ANSI (American national standard institute موسسه استاندارد ملي آمريكا ارائه گردید.مفسر خود برنامه ای کامپیوتری است که برنامه ی سطح بالا، داده ی ورودی آن و برنامه ی ایجاد شده به زبان ماشین، خروجی آن را تشکیل می دهد.

زبان برنامه نویسی ++C :

اولین نسخه تجاری در سال ۱۹۸۵ ارائه شد. در سال ۱۹۸۳ نام زبان از «C با کلاس» به ++C تغییر یافت. ویژگی‌های دیگر شامل توابع مجازی، سربارگزاری عملگر و نام تابع، ارجاعات، ثوابت، کنترل حافظه توسط کاربر بصورت آزاد، کنترل نوع بهتر، و توضیحات یک خطی به صورت BCPL با استفاده از «//» نیز به آن اضافه شد. در سال ۱۹۸۵ اولین نسخه زبان برنامه‌نویسی ++C انتشار یافت و مرجع مهمی برای این زبان فراهم شد در حالی که هیچ استاندارد رسمی وجود نداشت. در سال ۱۹۸۹ ویرایش 20 از زبان ++C ارائه شد. ویژگی‌های جدیدی مانند ارث‌بری چندگانه، کلاس‌های انتزاعی، اعضای ایستای توایع، اعضای ثابت تابع، و اعضای حفاظت شده به آن اضافه شد.

زبان برنامه نویسی #C :

در سال 1999، شرکت سان اجازه استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا را در اختیار ماکروسافت قرار داد تا در سیستم عامل خود از آن استفاده کند.جاوا در اصل به هیچ پلت فرم یا سیستم عاملی وابسته نبود، ولی ماکروسافت برخی از مفاد قرار داد را زیر پا گذاشت و قابلیت مستقل از سیستم عامل بودن جاوا را از آن برداشت. در سال 1999 آندرس هلزبرگ گروهی را برای طراحی زبانی جدید تشکیل داد که در آن زمان نامش Cool بود و همانند C بود با خواص شی گرایی. ماکروسافت در نظر داشت اسم این زبان را تا آخر Cool قرار دهد، ولی به دلیل مناسب نبودن برای اهداف تجاری این کار را نکرد. در ارائه و معرفی رسمی .NET در PDC در سال 2000 این زبان به C سی شارپ تغییر نام یافت و کتابخانه کلاس‌ها و runtime در ASP.NET به#C منتقل شدند.

زبان برنامه نویسی پایتون:

پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و قدرتمند است، که توسط خودوفان روسوم هلندی در سال ۱۹۹۱ طراحی شده است. پایتون یک زبان اسکریپتی و بسیار قدرتمند و گسترده بوده که تقریبا در دنیا به شدت همه گیر شده است.زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان شی گرا است و از ویژگی های پیشرفته شی گرایی مثل : وراثت، چندشکلی، سربار گزاری عملگر و . . . پشتیبانی میکند. زبان پایتون یک گزینه مناسب در جهت آنالیز کردن داده‌ها، رابط کاربری، حل انواع مشکلات و کاربردهای آماری است. زبان پایتون آنچنان اهمیت یافته است که اخیرا از آن در علوم و صنایع مختلف برای تحلیل داده‌های بزرگ استفاده می‌کنند و محبوبیت بالایی در جوامع دانشگاهی به خود اختصاص داده است.

زبان برنامه نویسی جاوا:

جاوا یک زبان برنامه نویسی که به صورت شی گرا ارائه شده است. جاوا شبیه به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس می باشد اما مدل شی گرایی آسانتری نسبت به سی پلاس پلاس دارد. نام جاوا از Jsut Another Vague Acronym گرفته شده است و دلیل آن این بود که تیم برنامه نویسان جاوا به قهوه خیلی علاقه داشتند. این موضوع در لوگوی جاوا هم مشهود است. برنامه‌های جاوا به صورت بایت کد (کامپایل) می‌شوند و توسط JVM (ماشین مجازی جاوا) به کدهای ماشین تبدیل و اجرا می‌شوند. در صورت وجود JVM مانند سایر زبانهای مبتنی بر آن که وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیستند برنامه‌های نوشته شده به جاوا بر روی هر نوع سیستم عامل و هرگونه وسیلهٔ الکترونیکی قابل اجرا می‌باشند.

با توجه به تجربه چندین ساله اساتید فکرجوان و با توجه به نیاز بازار کار به افراد متخصص در زمینه برنامه نویسی، طی جلساتی که اساتید فکرجوان برگزار نمودند، دوره ای جامع و کامل هماهنگ با نیاز افراد برای جذب در بازار کار بصورت زیر تعریف گردید. در این دوره دانش پذیران با مفاهیم و اصول برنامه نویسی آشنا شده و توسط مطالب آموزش دیده شده در کلاس آمادگی کامل را برای انجام پروژه های مختلف کسب خواهند نمود. این دوره کاملا عملی و پروژه محور برگزار خواهد شد.

 

 • آشنایی کافی با قواعد زبان برنامه نویسی #c

 • آشنایی با تکنیکهای برنامه نویسی شیء گرایی

 • طراحی و پیاده سازی کلاسهای سفارشی

 • آشنایی با تکنیکهای مدیریت خطا

 • طراحی بهینه فرمها و آشنایی با کنترل ها

 • تجزیه، تحلیل و طراحی بانک اطلاعاتی برای اهداف پروژه

 • ایجاد جداول در بانک اطلاعاتی و ارتباط بین آنها

 • برقراری ارتباط فرم ها با بانک اطلاعاتی

 • نوشتن دستورات پرس و جو(Query)

 • گزارشگیری

 • انتشار و پشتیبانی پروژه

 

مدت زمان دوره 30 جلسه بصورت کاملا عملی با هزینه بسیار ویژه 1.700.000 تومان برای دوره های عمومی و 1.900.000 تومان برای دوره های خصوصی برگزار خواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاوران ما